चोरबाटो अध्यादेश

सुर्खेत, १७ फागुन (जागरण) । कर्णाली प्रदेश सरकारले संसद छलेर दुईवटा अध्यादेश ल्याउने तयारी गरेको छ । फागुन ४ गते बसेको प्रदेश मन्त्रिपरिषद्को बैठकले दुईवटा अध्यादेश स्वीकृतिका लागि प्रदेश प्रमुख गोविन्द कलौनीसमक्ष सफारिस गरिसकेको छ ।
गत असोज २५ गते सूचना टाँस गरेर प्रदेश सभाको बर्खे अधिवेशन अन्त्य गरिएको थियो । तर प्रदेश सभाको हिउँदे अधिवेशन सुरू हुन सकेको छैन । एउटा अधिवेशन अन्त्य भएको ६ महिनाभित्र अर्को अधिवेशन आव्हान गर्नुपर्ने संवैधानिक व्यवस्था छ ।
तर सरकारले संसदलाई छलेर दुइवटा अध्यादेश ल्याउने तयारी गरेको हो ।
प्रदेश सरकारका प्रवक्ता एवम् भूमी व्यवस्था कृर्षी तथा सहकारी मन्त्री विमला केसीका अनुसार प्रशासकीय कार्यविधि (नियमित गर्ने) ऐन (पहिलो संशोधन) र प्रदेश लोक सेवा आयोग (दोस्रो संशोधन) अध्यादेश, २०७७ जारी गर्न सिफारिस गरिएको छ ।
यही विषयमा प्रदेश सरकारका प्रवक्ता एवम भुमी व्यवस्था कृषि तथा सहकारी मन्त्री केसीलाई तपाईहरु संसद छलेर चोर बाटोबाट किन गएको ? भनी सोधेका थियौँ । सुन्नुहोस अडियोमा ।