शिक्षक अस्पतालकाे लागि उपयुक्त ठाउँ खाेज्न समिति गठन

जागरण

सुर्खेत, २३ कात्तिक ।

सरकारले बजेट भाषणमा उल्लेख गरेकाे शिक्षक अस्पताल बन्ने भएकाे छ । शिक्षकहरुका बनाउन लागिएकाे शिक्षक अस्पतालका लागि उपयुक्त ठाउँ खाेज्न सरकारले एक समिति गठन गरेकाे हाे । साेमबार बसेकाे मन्त्रिस्तरीय बैठकले शिक्षक अस्पतालका लागि उपयुक्त ठाउँ खोज्न समिति गठन गर्ने निर्णय गरेको हाे ।
उपयुक्त जग्गा व्यवस्थापनका लागि डा. विमल चालिसेको संयोजकत्वमा पाँच सदस्यीय समिति गठन गरिएको छ । समितिमा शिक्षक तथा मन्त्रालयका कर्मचारी रहेका छन् । समितिलाई उपयुक्त जग्गा खोज्न दुई महीने कार्यअवधि तोकिएको शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयका सचिव रामप्रसाद थपलियाले जानकारी दिनुभयाे ।
समितिले देशका मुख्य शहरमा जग्गा हेर्न र त्यसको विवरण मन्त्रालयलाई बुझाउने भएको छ ।
शिक्षक अस्पताल बन्ने भएपछि देशरभरका करिब तीन लाख बढी शिक्षकहरू लाभानिबत हुने अपेक्षा गरिएको छ । अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले बजेट अध्यादेशको प्रतिस्थापन विधेयकमार्फत शिक्षक अस्पताल बनाउन बजेटको व्यवस्था गरेका गर्नुभएकाे थियाे । बजेट कार्यान्वयनका लागि शिक्षा मन्त्रालयले काम अघि बढाएको हो ।