कर्णालीका सातजना आइटी पढ्ने विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति दिईने

सुर्खेत, २५ असार (जागरण) । कम्युटर एसोसिएसन नेपाल (क्यान) महासंघले सुचना र प्रविधी (आईटी) पढन् चाहने कर्णाली प्रदेशका सात जना विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति दिने भएको छ ।
क्यानले सूचना प्रविधि पढन् चाहने प्रदेशका गरिब तथा जेहेन्दार विद्यार्थीलाई लक्षित गरी छात्रवृत्ति घोषणा गरेको हो । लर्ड वुद्ध एजुकेसन फाउण्डेसनको सहकार्यमा क्यानले सातै प्रदेशका ७ जनाका दरले ४९ जना विद्यार्थीहरुलाई १ करोड ८३ लाख ३६ हजार ५ सय रुपैयाँको छात्रवृत्ति घोषणा गरेको छ । आइतबार वीरेन्द्रनगरमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा प्रत्येक प्रदेशका एक छात्रालाई पूर्ण र ६ जनालाई आंशिक छात्रवृत्ति प्रदान गर्न लागिएको क्यान महासंघ कर्णाली प्रदेशका अध्यक्ष पूर्णदेव अधिकारीले जानकारी दिनुभयो ।

सबै जिल्लास्तरमा छनोट समितिबाट सिफारिस भएका विद्यार्थीहरुलाई प्रदेशलाई पठाउने र त्यसमा पनि उत्कृष्टलाई प्रदेशले संघमार्फत छनोट गर्ने छ । क्यान महासंघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष नवराज कुँवरले विद्यार्थी छनौटको काम पारदर्शी हुने बताउनुभयो । छात्रवृत्ति प्राप्त विद्यार्थीहरुले मलेसियाको एसिया प्यासिफिक युनिभर्सिटी अफ टेक्नोलोजी एण्ड इनोभेसनको एफिलेसनमा सञ्चालित लर्ड बद्ध एकजुकेसन फाउण्डेसनमा स्नातक तह अन्तर्गत बिएससी आइटीको अध्ययन गर्न पाउने उहाँले जानकारी दिनुभयो ।